Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Служба у справах дітей презентувала свою роботу

Днями, за ініціативи голови Бердянської райдержадміністрації Півень Ірини Григорівни, за участю голови Бердянської районної ради Васильчик Жанни Олександрівни, за сприяння та надання технічної допомоги завідувача методичного кабінету Бердянської районної ради Смикалової Лариси Володимирівни, проведено презентаційний захід «Діяльність служби у справах дітей».

Також були присутні заступник голови райдержадміністрації Гаєвський С.О., заступник голови районної ради Олійник М.П., селищний та сільські голови, спеціалісти по роботі з сім’ями.

Начальник служби Садовська О.В. ознайомила присутніх з основними функціями, доповіла про роботу служби за І півріччя 2020 року. Наголосила на актуальних питаннях роботи служби у справах дітей в умовах децентралізації.

Службою здійснюються відповідні заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, їх фізичний, інтелектуальний і духовний розвиток, соціальний захист, забезпечення їх прав і законних інтересів на всій території Бердянського району, в тому числі об’єднаних територіальних громад. В Бердянському районі проживає 4150 дітей, з них на території Осипенківської ОТГ – 1499, Андрівської ОТГ – 619, Берестівської ОТГ – 527.

Як наголосила голова райдержадміністрації Півень Ірина Григорівна, одним із основних завдань служби у справах дітей є координація роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту прав дітей,  представництво та захист інтересів дітей в судах.

Садовська О.В. доповіла, що робота служби у справах дітей райдержадміністрації спрямована на реалізацію права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, розв'язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності, що можливо тільки в тісній співпраці з працівниками селищної та сільських рад, ЦСССДМ, ювенальною превенцією.

На  теперішній  час  на  первинному  обліку Служби перебуває 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В  Бердянському районі функціонує 9 прийомних сімей, у яких виховується 23 дитини. В 2019 році було створено нову прийомну сім’ю, до якої було влаштовано 2 дітей. З початку 2020 року довлаштовано до вже існуючої прийомної родини двох неповнолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування.

За звітний період 2020 року було проведено 7 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 27 питань соціального захисту дітей. Прийнято рішення: щодо надання стутусу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про надання повної цивільної дієздатності неповнолітнім особам; про призначення опікунів над малолітніми дітьми; про надання дозволу на вчинення правочину щодо майна дітей; про призначення опіки над майном дітей; про влаштування малолітніх дітей до державних закладів; про виведення зі складу прийомної сім’ї  особи, що досягла повноліття; про влаштування дітей до прийомної сім’ї. Та підготовлено 34 розпорядження голови райдержадміністрації з питань соціально-правового захисту дітей.

У 2019 році служба здійснювала представництво та захист інтересів дітей в судах, прийнявши участь у 41 судовому засіданні. А з початку 2020 року – у 15 судових засіданнях.

Службою у справах дітей  здійснюється  захист прав 30 дітей, які проживають в сім’ях, що опинились в складних життєвих  обставинах та зараз перебувають на обліку служби. За направленням служби, та за заявою батьків діти влаштовані до обласних центрів соціально - психологічної реабілітації дітей. Граничний термін перебування дітей в центрах до 9 місяців. За цей час батьки мають можливість усунути складні життєві обставини  та забрати  своїх  дітей до родини.  Нажаль, такою можливістю скористалися не всі. Як наслідок, це призводить до вирішення питання позбавлення їх батьківських прав. Наразі в таких центрах перебуває 8 дітей з Бердянського району. Тільки робота у тісній співпраці, в кожному окремому випадку індивідуальний підхід для вирішення ключових проблем сім’ї, соціальна підтримка сімей СЖО, є одним з пріоритетних напрямів спільної діяльності з працівниками сільських та селищної  рад, ЦСССДМ, ювенальною превенцією.

У заключному слові, Васильчик Жанна Олександрівна підкреслила важливість співпраці і у майбутньому, та необхідності прийняття виважених рішень щодо подальшої роботи служби у справах дітей в умовах децентралізації, та побажала всім успіху в цій нелегкій справі!

 

Начальник служби у справах дітей Олена Садовська

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.