Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нарада у голови райдержадміністрації

21 травня 2020 року під головуванням голови Бердянської райдержадміністрації Півень Ірини Григорівни, за участю керівника апарату райдержадміністрації Галущак Али Федорівни, начальника служби у справах дітей Садовської Олени Валеріївни та головного спеціаліста служби Лузан Олени Панасівни проведено нараду з актуальних питань роботи служби у справах дітей.

На виконання вимог Сімейного кодексу України, Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про основи соціального захисту бездомних осіб та безпритульних дітей», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дітей», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей  з дітьми»,  службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюються відповідні заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, їх фізичний, інтелектуальний і духовний розвиток, соціальний захист, забезпечення та захист їх прав і законних інтересів на всій території Бердянського району, в тому числі об’єднаних територіальних громад району.

Під час наради голова райдержадміністрації Півень Ірина Григорівна наголосила, що діти–це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, залежить  майбутнє нашої країни, тому одним із основних  завдань служби у справах дітей є координація роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту прав дітей. В Бердянському районіпроживає 4150дітей, з них на території Осипенківської ОТГ – 1499, Андрівської ОТГ – 619, Берестівської ОТГ – 527.

Основні функції служби у справах дітей:

– захист прав, свобод і законних інтересів дітей;

– запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;

– встановлення опіки та піклування над дітьми;

– усиновлення;

– створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

– здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– ведення обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;

– надання практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей.

Садовська О.В. доповіла, що робота служби у справах дітей райдержадміністрації спрямована на реалізацію права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, розв'язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності.Так з початку 2020 року було проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, на яких розглянуто 18 питання соціального захисту дітей, підготовлено 23 розпорядження голови райдержадміністрації з питань соціально-правового захисту дітей. З початку року службою взято участь у 11 судових засіданнях Бердянського міськрайонного суду. Впродовж 2020 року видано 24 накази по службі.

На таперішній час на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опікою та піклуванням громадян перебуває 67 дітей, 11 - в прийомних сім'ях, 14 - у дитячих будинках сімейного типу, 19 дітей виховуються у державних закладах. Вцілому на обліку служби перебуває 41 дитина, яка підлягає усиновленню.   На  теперішній час в Бердянському районі функціонує 9  прийомних сімей, у яких виховується  22   дитини.З початку  2020року  довлаштовано до вже існуючої  прийомної родини  одну дитину, позбавлену батьківського піклування, та вирішується питання влаштування ще однієїдитини.

З метою запобігання порушень прав і законних інтересів дітей службою здійснюється постійний контроль умов проживання та виховання дітей у сім’ях опікунів та піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, у родинах усиновлювачів, випадків порушень прав і законних інтересів дітей не виявлено. З батьками, опікунами/піклувальниками, батьками-вихователями  постійно проводиться  роз’яснювальна робота  з приводу виховання, утримання та  навчання їхніх підопічних.Складаються висновки  щодо  стану утримання, виховання  та  розвитку  дітей.

Здійснюється  захист прав 30дітей, які проживають в сім’ях, що опинились в складних життєвих  обставинахта перебувають на обліку служби. З  батьками постійно проводиться   робота у розв’язанні проблем, які родина не в змозі подолати самостійно, діяльність спрямована на підтримку стабільності родин з дітьми, які мають певні ризики, а саме: алкоголізм, безробіття, малозабезпеченість та ін., бо виховання дітей - це не тільки найголовніший моральний, а й конституційний обов’язок  кожної родини. У  І кварталі 2020 року за сприяння служби у справах дітей було проведено безоплатне медикаментозне кодування від алкогольної залежності мешканці Андрівської сільської ради.

З родинами проведена інформаційно-роз’яснювальна робота, що таке СОVID-19, які його симптоми, як поширюється вірус, про правила індивідуального захисту, яких необхідно дотримуватись з метою убезпечення від зараження корона вірусом. На даний час службою у справах дітей здійснюється щотижневий моніторингза умовами утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, прийомних родинах, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів, піклувальників із застосуванням різних засобів комунікаціїв умовах карантину.

Службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюються заходи щодо захисту житлових та майнових прав дітей пільгової категорії. На теперішній час із 111  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського піклування 2дітей мають житлота 6 дітей мають земельні паїна праві  власності, 57-  дітей  на праві користуванні, 46-  не мають житла. Протягом 2020року  2  особи із числа дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського піклуванняприбдали квартири у власність за кошти державної субвенції. Службою у справах дітейщодо дітей, які перебувають на обліку служби внесено дані в базу ЄІАС «Діти».          

Для проведення роз’яснювальної роботи серед населення на офіційному сайті райдержадміністрації  розміщенасторінка «Служба у справах дітей», де подається інформація з питань соціально-правового захисту дітей. Працівники служби брали участь в проведенні нарад, комісій, апаратних навчань, круглих столів, колегій, семінарів з питань охорони дитинства, роботи ЦНАПу, а також урочистостей з нагоди державних та релігійних свят.

Покладені на службу обов’язки виконуємо в повному обсязі, не допускаючи зривів термінів розгляду звернень та заяв громадян, виконання нормативних документів.

 

Начальник служби     Олена Садовська

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.