Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернення до мешканців району

Шановні мешканці Бердянського району!

Служба у справах дітей райдержадміністрації закликає кожного не залишатися байдужими до дітей, які залишилися без батьківського піклування чи посиротіли! Для всебічного та гармонійного розвитку особистості, діти мають зростати в сімейних умовах, в атмосфері любові, злагоди та щастя. Але на сьогоднішній день не кожна дитина зростає в сім’ї.

На теперішній час на обліку в службі у справах дітей Бердянської райдержадміністрації перебуває 14 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в державних закладах, та потребують сімейного затишку та родинного тепла. Ці знедолені маленькі янголята чекають на Вас, мріють та сподіваються на диво! Давайте подаруємо їм тепло своїх сердець та затишні домівки, надамо шанс на краще майбутнє!

До сімейних форм виховання відноситься усиновлення, оформлення опіки, піклування, влаштування дітей в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

 

ПРИЙОМНА СІМ’Я

Прийомна сім’я — сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитина в прийомній сім’ї:

— зберігає статус дитини - сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та користується всіма відповідними пільгами;

— виховується в прийомній сім’ї до досягненні 18 річного віку, а в разі продовження навчання у професійно технічних, вищих навчальних закладах І - ІV рівня акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення нею 23 річного віку.

Прийомні батьки – це особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Дитина в ДБСТ:

— зберігає статус дитини - сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та користується всіма відповідними пільгами;

— перебуває в ДБСТ до досягнення 18 річного віку, а в разі продовження навчання у професійно технічних, вищих навчальних закладах І - ІV рівня акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення нею 23 річного віку.

Батьки-вихователі – це особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

ОСОБЛИВОСТІ УТРИМАННЯ ДІТЕЙ В ПРИЙОМНИХ СІМ’ЯХ ТА ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ:

— при влаштуванні дітей у прийомну сім’ю або ДБСТ за вихованцями зберігається право на житло і майно, що їм належить. За їх збереження до досягнення дитиною повноліття відповідають органи опіки та піклування;

—  держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку;

—   вихованці прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу перебувають на державному забезпеченні;

— кожен місяць батькам виділяються кошти на харчування вихованців, виходячи з натуральних норм їхнього забезпечення, придбання для них одягу, взуття, медикаментів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок, інвентарю й устаткування, а також кошти на оплату комунальних послуг;

— прийомні батьки та батьки вихователі дитячого будинку сімейного типу отримують грошове утримання за виховання дітей;

— фінансування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей відбувається з державного бюджету.

Не можуть бути прийомними батьками і батьками-вихователями особи:

— визнані у встановленому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними;

—  позбавлені батьківських прав;

— колишні опікуни (піклувальники, усиновителі), позбавлені права через неналежне виконання покладених на них обов’язків;

— за станом здоров’я не можуть виконувати зобов’язань щодо виховання дітей (інваліди І-ІІ групи, особи, які мають глибокі органічні ураження, алкогольну і наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психічні розлади, особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, схильність до насильства);

- з якими на спільній житловій площі проживають члени родини, котрі мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психічні розлади, особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, схильність до насильства.

Не залишайтеся байдужими до долі цих дітей, звертайтесь до служби у справах дітей Бердянської райдержадміністрації за адресою: м.Бердянськ, проспект Перемоги, 3, каб. № 216, або за тел. 0500562615, 0676612636.

Чужих дітей не буває! Пам’ятаймо про це!

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.