Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародний день пам'яті жертв фашизму світ відзначає у неділю, 12 вересня

З 1962 року кожну другу неділю вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам’яті жертв фашизму  - день, коли вшановуються десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. Це день поминання полеглих у боях солдатів, а також мирних людей різних національностей, які загинули під бомбами, від хвороб, голоду, холоду, у концтаборах.

Немає та не могло бути країни, яка б виграла від правління нацистів чи фашистів, немає такого народу, який би збагатився матеріально або духовно в результаті їхнього володарювання. Адже найстрашніша ідеологія та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах. Вона принесла руйнування як тим, хто її створив, так і тим, хто їй протистояв.

Понад сімдесят п’ять років тому гітлерівську машину вдалося зупинити і знищити. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.

Україна ж входить до числа країн, які найбільше постраждали від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають від 8 до 10 мільйонів осіб. Визнанням вагомого внеску нашого народу у перемогу над нацизмом та його великої жертовності було надання Україні права стати країною – засновницею Організації Об’єднаних Націй.

Тож у ці дні ще раз згадаємо про жахіття Другої світової війни. Не можна допустити повторення її сценарію, забувати про концтабори, газові камери, знущання та вбивства невинних людей.

Ніколи знову…

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.