Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cоціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Відповідно до Указу Президента України від 10.11.2006 № 945/2006 щорічно, 14 грудня, відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Встановлення цієї пам’ятної дати ще раз нагадує про мужність ліквідаторів-чорнобильців, людей, які віддали своє життя та здоров’я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії.

Сьогодні в Бердянському районі проживають 129 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

громадян I категорії – 13 чол. (інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи)

громадян II категорії – 45 чол. (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження протягом певного періоду часу з моменту аварії, а також особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення)

громадян III категорії – 46 чол. (інші учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи)

потерпілих дітей – 24 чол.

дружини загиблих ліквідаторів ЧАЕС – 1.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» державою встановлено призначення компенсаційних виплат на:

пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, що належать до першої та другої категорії постраждалих;

щорічну допомогу на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

безплатне придбання ліків за рецептами лікарів;

безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них);

оплату додаткової відпустки строком 14 робочих днів (16 календарних днів) громадянам що належать до першої та другої категорії;

знижки на оплату житлово-комунальних послуг;

забезпечення санаторно-курортними путівками.

У 2020 році обсяг фінансування на зазначені цілі складає 212 тис. грн.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.