Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В районі розпочалася щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства»

25 листопада за ініціативи голови Бердянської районної державної адміністрації Ірини Півень відбулась нарада з питань протидії та запобігання домашньому насильству та насильства за ознаками статті. Було обговорено проведення заходів соціальної акції «16 днів проти насильства» в умовах карантину та прийнято відповідні рішення.

Соціальна акція «16 днів проти насильства» – щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

У проміжок між цими датами відзначається

 • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера
 • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об'єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

Офіційно 25 листопада було оголошено Міжнародним день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо 25 листопада 1960 року.

З 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують більш як у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.

За даними ООН, близько 4-х мільйонів українських жінок страждають від насилля в родинах щорічно. І тільки 10-15% звертаються по допомогу.

В Україні від домашнього насилля у рік гине приблизно 600 жінок.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об'єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства

 • викличте поліцію за номером 102;
 • зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123;
 • якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції;
 • зверніться до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Там фахівці нададуть психологічні консультації;
 • якщо у сімї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей;
 • надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації, наприклад, «Ла Страда Україна». Зокрема, посприяти з одягом для дитини, їжею, ліками;
 • отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.
 •  

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.